FORUM JE MIGRIRAO NA ADRESU http://bandolerosi.com

FORUM JE MIGRIRAO NA ADRESU http://bandolerosi.com OČEKUJEMO VAS !!!

HomeHome  FAQ/УпутствоFAQ/Упутство  Региструј сеРегиструј се  ПриступиПриступи  
BANDOLEROSI CREW
Bandolerosi On VimeoBandolerosi On Google+Bandolerosi On TwitterBandolerosi On FacebookBandolerosi On YouTubeBandolerosi On Skype
PRATITE NAS !!!

Share | 

Београдска поворка поноса 2009

Погледај предходну тему Погледај следећу тему Go down 
АуторПорука
Данијел
Заслужни члан
Заслужни члан

Male
Локација : Novi Beograd
Registration date : 19.02.2009
Број порука : 1248
Бодова : 2092

ПорукаНаслов: Београдска поворка поноса 2009   Fri Aug 14, 2009 5:32 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]20 септембра 2009 године у Београду ће се одржати поворка поноса.
Ево шта кажу на њиховом званичном сајту:

У Србији неће бити "геј параде" у том облику, јер је то специфично западно искуство, настало у посебним историјским околностима, дуго развијано и мењано. За сличан догађај овде још увек нема услова, због неразавијене ЛГБТ* поткултуре / инфраструктуре (у односу на западну) до економских проблема (питање комерцијалне исплативости). Међутим, протестно окупљање као обележавање Дана поноса у Србији има пре свега политички значај.
Прво, подржава се видљивост ЛГБТ* популације, још увек маргинализоване и релативно неприсутне у јавном простору.
Друго, користи се елементарно право, загарантовано Уставом, на слободно окупљање и протест, протест који има за циљ да нагласи да је дискриминација према ЛГБТ* особама и даље присутна, тражећи њено укидање.
Треће, сама манифестација је део процеса борбе за равноправност ЛГБТ* популације. Стога, за њу није "рано", јер, како неки кажу, "за њу још нема услова", мислећи на нетолеранцију која постоји. Сам протест треба да буде део акција које те жељене, толерантније услове стварају. Ако бисмо седели и чекали да они дођу сами од себе не бисмо их дочекали - политичка историја показује нам да су маргинализоване групе увек морале да се боре за изједначавање својих права. Жене и црначка популација добри су примери за то.
*ЛГТБ - lesbian, gay, bisexual, and transgender (лезбејке, хомосексулаци, бисексуалци и трансексуалци)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Не припадам ни једној горе наведеној сексуалној оријентацији. Ја сам хетеросексуално оријентисан. Немам ништа против њих. Чак и кад би сазнао да ми је неко од пријатеља другачије сексуалне оријентације то не би био разлог да прекинемо пријатељство.
Парада? Е то је већ повод за размену мишљења. Ја сам мишљења да такву параду никада али никада не би требало дозволити нити има оправдања за њу. Посетио сам и званични сајт у вези те исте параде. Шта рећи, у 5 тачака се наводе јако јадни и неуверљиви разлози за одржавање исте. Тобож о дискриминацији, угроженим правима и бла бла, али стварно бла бла и стварно смешно и јадно.
Да не дужим, ја започео тему па би био ред и да је развијемо у квалитетну дискусију. Наравно цивилизовано и без дискриминације.

svi
Назад на врх Go down
http://srbija.goodearths.com
spidi
уредник
уредник

Male
Локација : Medak-ZEMUN
Registration date : 18.02.2009
Број порука : 1232
Бодова : 1846

ПорукаНаслов: Re: Београдска поворка поноса 2009   Fri Aug 14, 2009 8:25 pm

Isto tako, mogli bi da naprave paradu i pedofili, dzeparosi, voajeri, nudisti (protiv ovih zadnjih cak ne bi imao nista protiv, normalno zenski pol), ali reklamirati pederluk u centru grada, hm. Oni nek se k*esu gde hoce i u koji deo tela hoce, ali ne moraju to da reklamiraju setajuci centrom grada. Svima bi im ja zasio dupe i dao da popiju ricinusovo ulje, pa da bar jednom osete bolove porodilja, kad oce napolje a nemoze. Jedina dobra stvar u toj paradi je, sto ce da ujedine Srbe koji su razjedinjeni. Ziveli GROBARI, DELIJE I 1389. Kamo srece da ste uvek jedinstveni a ne samo kad su pederi u koloni. Razbijte ih jednom za svagda.
poturu cek poturu cek poturu cek poturu cek poturu cek sip
Назад на врх Go down
http://www.spidistamparija.co.rs/
sneza
Заслужни члан
Заслужни члан

Female
Registration date : 17.02.2009
Број порука : 917
Бодова : 1547

ПорукаНаслов: Re: Београдска поворка поноса 2009   Sat Aug 15, 2009 8:41 am

POTPUNO SE SLAZEM SA VAMA DVOJICOM, CEMU PARADA.
OK NEMAM NISTA PROTIV DRUGACIJEG SEKSUALNOG OPREDELJENJA SVAKO BIRA SEBI PUT I TO JE U REDU AKO NE UGROZAVA DRUGOG ALI ZASTO I TOME DODAVATI PARADIRANJE?
DOSTA NAM JE BILO SVIH OVIH GODINA RAZNIH DEMONSTRACIJA I RAZNIH OKUPLJANJA ZA SVE I SVASTA I ZA SVAKOGA I DANAS NAM UOPSTE NE TREBA NEKAKVA PARADA BILO CEGA A NE JOS POD TIM SLOGANOM.
OK DRUGACIJI SI I KAO STO REKOH NEMAM NISTA PROTIV ALI UZIVAJ TI SAM SA TIM I NE MORAS NAM MAHATI PRED NOSOM SA TIME. STO KAZE SPIDI ONDA BI TREBALO SVAKI DAN DA NAM PARADIRAJU RAZNE ORGANIZACIJE ALI CEMU SVE TO?
JA SAM PROTIV I PODRZAVAM SVE ONE KOJI SU MOG I SLICNOG MISLJENJA.
U KRAJNJEM SLUCAJU OVO JE IPAK SRBIJA I NECE PROCI NIKAD.
svi
Назад на врх Go down
spidi
уредник
уредник

Male

ПорукаНаслов: Re: Београдска поворка поноса 2009   Sat Aug 15, 2009 3:21 pm

U jednim dnevnim novinama, da ne reklamiram kojim, u jednom tekstu je navedeno da se za paradu prijavljuje i udruzenje ONANISTA. I oni ce se prikljuciti pederima i oni traze svoja prava i bore se protiv diskriminacije. Traze da im se odobri da mogu da onanisu gde i kad hoce. Pa to je extra. Organizovacu udruzenje SERONJA. Borimo se protiv diskriminacije i trazimo od vlasti da nam dozvole da seremo gde i kad hocemo. Kad mogu kucici sto ne bi mogli i ljudi. Sto smo mi gora rasa od njih. Svi zainteresovani za UDRUZENJE SERONJA znaju gde mogu da me nadju da bi pomogli udruzenju.
Назад на врх Go down
Јасна
модератор
модератор

Female
Број порука : 1441
Бодова : 2935

ПорукаНаслов: Re: Београдска поворка поноса 2009   Sun Aug 16, 2009 7:21 pm

Ево да се и ја огласим по овом питању.
Започећу овако.
Имала сам давно на једном од бивших послова колегу који ји био геј.
Био је одличан колега, добар другар, добар човек.....још увек се понекад чујемо, он сврати до мог садашњег посла, одемо на кафу.....
Разуме све што му причам као најбоља другарица....чак и боље...увек ту кад треба да саслуша да помогне.....саветом, везама....
Имала сам фризера који је био геј. Одличан је фризер један од најбољих и најплаћенијих у БГ. Одлично изгледао, здружили смо се, одличан друг, разумео је суштину мојих жеља у погледу моје косе....готово боље него ја...
Ни један ни други нису наметали нити посебно истицали то што су.
Сасвим једноставно, нормално рекли и крај.
Ни један ни други не иду на параде горе споменуте.
Зашто?
Кажу сваки на свој начин да је то њихова ствар и нема разлога да то објављују на сва звона! Они су то што су и ту почиње и завршава се и за њих и за мене цела ова прича!
Ја ћу додати да апсолутно нисам против таквих људи!
Јер не бирам пријатеље по позама које воле у сексу, и на који начин и са ким.
Мој животни мото иначе је: "Живи и пусти друге да живе!"
Али јесам против јавног парадирања и невидим ни поенту ни сврху истог!
Мислим да то није дар, за мене пре нека врста ипак чудне изопачености, али изопачени су и педофили, људи који се пале на животиње, људи који не могу да буду са само једним партнером, људи који упражњавају групни секс и томе слично..........

Последњи изменио Јасна дана Thu Oct 15, 2009 2:22 pm. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
http://srbija.goodearths.com/forum.htm
Данијел
Заслужни члан
Заслужни члан

Male

ПорукаНаслов: Re: Београдска поворка поноса 2009   Mon Aug 17, 2009 3:47 pm

spidi ::
Organizovacu udruzenje SERONJA. Borimo se protiv diskriminacije i trazimo od vlasti da nam dozvole da seremo gde i kad hocemo. Kad mogu kucici sto ne bi mogli i ljudi. Sto smo mi gora rasa od njih. Svi zainteresovani za UDRUZENJE SERONJA znaju gde mogu da me nadju da bi pomogli udruzenju.
...па где баш удружење сероња? ...мора да је због ДОНАТ - МГ хаха
Назад на врх Go down
spidi
уредник
уредник

Male

ПорукаНаслов: Re: Београдска поворка поноса 2009   Mon Aug 17, 2009 4:11 pm

Pa jos samo to udruzenje nije osnovano, ili mozda bolje stranka pa da profitiram malo. A sudeci po clancima u novinama mislim da bi bila najbrojnija stranka (citati izmedju redova).
Назад на врх Go down
Данијел
Заслужни члан
Заслужни члан

Male

ПорукаНаслов: Re: Београдска поворка поноса 2009   Sat Aug 22, 2009 1:40 pm

...нас четворо се изјаснило по питању параде поноса. Пошто нико други ни реч није написао на ову тему претпостављам да остали подржавају ову параду, то јест покушај одржавања.
cak
Назад на врх Go down
marko
млађи водник
млађи водник

Male
Број порука : 70
Бодова : 174

ПорукаНаслов: Re: Београдска поворка поноса 2009   Sat Aug 22, 2009 1:46 pm

ja spadam u ove ujedinjene PFC........

konjanik

svi episkop stit

grob grob grob grob grob grob P F C
Назад на врх Go down
Daca
разводник
разводник

Female
Локација : Resnik
Registration date : 30.06.2009
Број порука : 9
Бодова : 13

ПорукаНаслов: Re: Београдска поворка поноса 2009   Sat Aug 29, 2009 1:13 pm

Ne bih volela da me svrstate u grupu koja podrzava gore spomenutu paradu.Kao i Jasna,zbog samog posla sam bila u kontaktu sa homoseksualcima,cak sa jednim sam jos u kontaktu.Ne sudim o ljudima po seksualnom opredeljenju,ali da se ja pitam,volela bih da to ne postoji.Sasvim sam protiv bilo kakvog promovisanja gej populacije i mislim da nisu u pravu sa njihovim izjavama da su diskrimisani.Bar ne u tolikoj meri,koliko pricaju.To je njihova stvar,a u ostalom,to su intimne stvari,cemu reklama?!
Назад на врх Go down
Данијел
Заслужни члан
Заслужни члан

Male

ПорукаНаслов: Re: Београдска поворка поноса 2009   Fri Sep 18, 2009 5:13 pm

...ових дана дигла се прашина, ближи се датум одржавања ове параде.
Претње стижу са свих страна. cek damtija cak
...куку леле...
sud
Ево једног видео клипа да се подсетите како је било при покушају одржавања прве параде у Београду 2001. године.

...аааа у недељу? ...ће видимо srpski prd
Назад на врх Go down
sneza
Заслужни члан
Заслужни члан

Female

ПорукаНаслов: Re: Београдска поворка поноса 2009   Fri Sep 18, 2009 5:46 pm

i opet kazem-nemama nista protiv pedera ali ne moraju da mi paradiraju
budi to sto jesi za sebe sto moras da paradiras i to u Srbiji
nece proci
ubice ih i neka.
:cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
Назад на врх Go down
sneza
Заслужни члан
Заслужни члан

Female

ПорукаНаслов: Re: Београдска поворка поноса 2009   Sat Sep 19, 2009 10:10 am

OTKAZANA PARADA!!!!!
Назад на врх Go down
Данијел
Заслужни члан
Заслужни члан

Male

ПорукаНаслов: Re: Београдска поворка поноса 2009   Sat Sep 19, 2009 3:08 pm

...аууу evoti ...стварно отказаше ову тужну поворку tidamja trt igra
...нисам ни имао представу да је овај наш форум толико моћан и да утиче на широке народне масе
svi best svi
...е па форумаши свака нам част што смо успели да спречимо немире и вандализам на улицама Београда ziveli
siri
Назад на врх Go down
sneza
Заслужни члан
Заслужни члан

Female

ПорукаНаслов: Re: Београдска поворка поноса 2009   Sat Sep 19, 2009 4:40 pm

NEGO STA MI NISMO BILO KO
ZIVEO SRBIJA FORUM!!!!!!!
kolce juhuu kolce
Назад на врх Go down
spidi
уредник
уредник

Male

ПорукаНаслов: Re: Београдска поворка поноса 2009   Sun Sep 20, 2009 8:50 am

Bas steta. A mogli smo mozda i nekog prijatelja videti u koloni, a da i neznamo da je POZADINAC. хаха хаха хаха
Назад на врх Go down
Јасна
модератор
модератор

Female
Број порука : 1441
Бодова : 2935

ПорукаНаслов: Re: Београдска поворка поноса 2009   Sun Sep 20, 2009 6:49 pm

Е овако кад сам сазнала да се "ови" неће "испоносити" чикајући својим сексуалним опредељењем нормалан народ у центру главног нам града јер се парада неће одржати, искрено речено било ми драго.
Готово да сам имала осећање тријумфа, победе! И ако опет кажем не занима ме и не бирам пријатеље по томе ко су им партнери, или које позе у сексу воле да упражњавају!
Е сад прича даље тог дана иде овако.
Када је један од мојих колега са посла, иначе је члан нашег форума, чуо од нас да параде неће бити грдно се разочарао!? Shocked scratch
"Како неће? Зашто неће? Ма дајте ма заштоооооооооооооо нееећеееее!!!!!!?????Јесте ли сигурни? Кад су јавили?Зашто кад је све лепо организовано......е.........је.....б......га!!!!!
Сви ми остали знајући, бар тако мислимо, сексуално опредељење дотичног колеге били смо у чуду?????? scratch Question Shocked lele
А опредељење му је бар до тада било да се окрене за скоро сваким женским створом испод 20, 25 год. kreza butkice
Шта би??? Па зар и ти сине Бруте????? No affraid
И тако док смо се ми чудили он је наставио:
"А таман смо све били лепо организовали!!!! Где да се нађемо, како да се распоредимо ко ће кога да бије, чиме......е... ј...б...га...."! хаха хаха хаха

[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
svi svi svi
Назад на врх Go down
http://srbija.goodearths.com/forum.htm
sneza
Заслужни члан
Заслужни члан

Female

ПорукаНаслов: Re: Београдска поворка поноса 2009   Tue Sep 22, 2009 5:07 pm

Od otkazivanja parade ispade to ,da je kao drzava kapitulirala pred ovim i onim organizacijama pa sad kao hapse vodje tih organizacija i vodje navijaca kao da su oni krivi za novonastalu situaciju.
Ponudili su im Usce ali oni nece pa onda i ne moraju.

da je normalno i prirodno biti gej oni bi mogli da radjaju decu i posto nisu normalni to im se nije ni dalo.
postojao ili ne Bog je ipak znao sta radi.
Назад на врх Go down
spidi
уредник
уредник

Male

ПорукаНаслов: Re: Београдска поворка поноса 2009   Sun Sep 27, 2009 9:16 pm

E Snezo moja, nekidan sam cuo nesto ovako:
Da je to normalno bog bi stvorio Adama i Peru, a ne Adama i Evu.
Назад на врх Go down
sneza
Заслужни члан
Заслужни члан

Female

ПорукаНаслов: Re: Београдска поворка поноса 2009   Tue Sep 29, 2009 11:11 am

POCELO JE KAO PROTEST PROTIV PARADE PONOSA A ZAVRSILO SE SA NAPADIMA I PREMLACIVANJIMA STRANACA KOJI SU KAO TURISTI DOSLI U NASU ZEMLJU I NAS GRAD I UMESTO DOBRODOSLICE I SRDACNOSTI DOCEKALO IH JE HULIGANSTVO KOJE SA EVO DANAS ZAVRSAVA SA SMRCU FRANCUZA KOJI JE NI KRIV NI DUZAN UBIJEN U SRED BEOGRADA-NA OBILICEVOM VENCU!!!!
KAZEM UBIJEN JER SVO OVO VREME KOLIKO SU SE NASI DOKTORI TRUDILI DA GA SPASU ZNALO SE DA CE JADNICAK KAD-TAD UMRETI.
ZASTO???
ZATO STO JE STRANAC???
KOME SMETAJU STRANCI????
MA NAS TREBA U GETO ZATVORITI A NE DA NAM DAJU DA SLOBODNO IDEMO U SVET.
MI IPAK KAKO SVARI STOJE NISMO SVET.
RAZOCARANA SAM.
I TUZNA SAM.
VRATILI SMO SE JEDNO DVADESET GODINA UNAZAD I TU NAM JE I MESTO
.
No :x No :x No :x No :x No :x No :x
Назад на врх Go down
Данијел
Заслужни члан
Заслужни члан

Male

ПорукаНаслов: Re: Београдска поворка поноса 2009   Thu Jan 28, 2010 12:56 am

То, та парада ...мислим, поноса и то, то му дође нешто слично овоме или ...?
udri хаха udri
Назад на врх Go down
Sponsored content

ПорукаНаслов: Re: Београдска поворка поноса 2009   

Назад на врх Go down

Београдска поворка поноса 2009
Погледај предходну тему Погледај следећу тему Назад на врх 
Страна 1 of 1