FORUM JE MIGRIRAO NA ADRESU http://bandolerosi.com

FORUM JE MIGRIRAO NA ADRESU http://bandolerosi.com OČEKUJEMO VAS !!!

HomeHome  FAQ/УпутствоFAQ/Упутство  Региструј сеРегиструј се  ПриступиПриступи  
BANDOLEROSI CREW
Bandolerosi On VimeoBandolerosi On Google+Bandolerosi On TwitterBandolerosi On FacebookBandolerosi On YouTubeBandolerosi On Skype
PRATITE NAS !!!

Share | 

NASA "успешно" бомбардовала наш месец

Погледај предходну тему Погледај следећу тему Go down 
АуторПорука
Данијел
Заслужни члан
Заслужни члан

Male
Локација : Novi Beograd
Registration date : 19.02.2009
Број порука : 1248
Бодова : 2092

ПорукаНаслов: NASA "успешно" бомбардовала наш месец   Sat Oct 10, 2009 12:08 am

Ево коначно сам успео данас да одвојим мало времена и потражим по нету снимак насиног бомбардовања месеца. Прво да кажем да се на снимку не види ништа спектакуларно, бар се мени лаику тако чини. Можда ће научници и имати неке користи од ове по мом мишљењу глупости. Само нека они чачкају мечку. После овог бомбардовања све сам уверенији да је она прича о првом човеку на месецу уствари једна од добро осмишљених бајки из дизнијевог асортимана.
Да се вратим на данашњи догађај:

Након раздвајања од сателита, ракета Кентаур, тешка 2,2 тоне, ударила је у кратер Кабеус недалеко од Месечевог јужног пола тачно у 13:32 часа, подигавши 10 километара висок облак прашине. Само четири минута касније у Месечево тле забила се и истраживачка сонда након што је прошла кроз облак прашине сачињен од 350 тона материјала.
Пројуривши кроз облак, сонда је својим инструментима и камерама прикупила драгоцене податке и снимке које је послала назад на Земљу. Приликом пада, обе летелице су ишле брзином од 9.500 километара на час.
Циљ "бомбардовања" је откривање трагова воде испод површине Месеца као важан предуслов за будуће мисије са људском посадом.
Операцију су пратили милиони људи широм света, али је изостао спектакл јер се на снимцима NASA мало тога видело, делом и због тога што фотографије које је забележила опрема нису могле да буду довољно јасне.
"Ако се испостави да је све било досадно као што је изгледало, онда је могуће да површина није реаговала на удар онако како смо очекивали. То би могло да значи и да нећемо добити довољно података, што би стварно било штета", рекао је Винсент Еке, професор на Универзитету у Дураму, који је био један од стручњака задужен за одабир "мете".

Назад на врх Go down
http://srbija.goodearths.com
sneza
Заслужни члан
Заслужни члан

Female
Registration date : 17.02.2009
Број порука : 917
Бодова : 1547

ПорукаНаслов: Re: NASA "успешно" бомбардовала наш месец   Sat Oct 10, 2009 2:28 pm

POTPUNO SE SLAZEM SA TOBOM U VEZI IDEJE DA ONO GLUPI AMERI NIKADA I NISU KROCILI NA MESEC.
A EVO I ZASTO.
TO JE KAO NAVODNO BILO DAVNE 1969. GOD. I DA SADA BI TREBALI DA IMAMO CITAVO NASELJE NA MESECU S OBZIROM KOLIKO SE TEHNOLOGIJA BRZO RAZVIJA, A 40 GOD JE MNOGO VELIKI PERIOD DA SE VISE NIKO NIKADA NIJE SETIO DA ODE NA TAJ MESEC I ISTRAZI DA LI VODA POSTOJI NA NJEMU ILI NE. I NE SAMO TO VEC BI TREBALI DA IMAMO IZLETNICKE TURE NA MESEC A NE DA I DALJE JURIMO DA VIDIMO PIRAMIDE I SL.
STO CE RECI COVEK N I K A D A NIJE BIO NA MESECU I TO JE JEDINA ISTINA.
Назад на врх Go down
sneza
Заслужни члан
Заслужни члан

Female
Број порука : 917
Бодова : 1547

ПорукаНаслов: Re: NASA "успешно" бомбардовала наш месец   Sat Oct 10, 2009 3:49 pm

JOS NESTO MORAM DA PROKOMENTARISEM.
SVO TO OBJASNJENJE NASE JE KAO DA SMO MI DEBILI.
PRODAJU NAM GLUPOSTI U KOJE SAMO GLUPI AMERI MOGU DA POVERUJU.
NISU ONI DOSLI NI BLIZU MESECA A NE DA GA -BOMBARDUJU-
A JOS MANJE DA SU TAMO BILI.
I KAO STO REKOH, DO SADA BI LJUDI TREBALO DA ZIVE NA MESECU A NE DA TEK SADA POSLE 40GOD.ISTRAZUJU DA LI IMA VODE ILI NE. KAKVA NEBULOZA. ONI NE ZNAJU NI STA SE NALAZI NA ONOJ DRUGOJ STRANI MESECA-TAMNOJ- ONOJ KOJA JE OKRENUTA OD ZEMLJE.
STOGA DA ZAKLJUCIM.

COVEK NIKADA NIJE BIO NI BLIZU MESECA. udri udri udri
Назад на врх Go down
Јасна
модератор
модератор

Female
Број порука : 1441
Бодова : 2935

ПорукаНаслов: Re: NASA "успешно" бомбардовала наш месец   Sun Oct 11, 2009 4:22 pm

Ја се апсолутно слажем и буквално сте вас двоје написали оно што ја мислим.....
И још једном ЉУДИ ЧИТАЈТЕ ДЕНИКЕНА........БИЋЕ ВАМ МНОГЕ СТВАРИ МНОООГОООО НЕЈАСНИЈЕ!!!!!!!!!
Назад на врх Go down
http://srbija.goodearths.com/forum.htm
Suncica
Заслужни члан
Заслужни члан

Female
Registration date : 08.04.2009
Број порука : 207
Бодова : 412

ПорукаНаслов: Re: NASA "успешно" бомбардовала наш месец   Sun Oct 11, 2009 6:12 pm

I ja imam isto mišljenje po tom pitanju.

...U nekom tekstu (u kome je navedena gomila nelogičnosti vezana za šetnju po Mesecu),
sam, između ostalog, pročitala i zanimljiv komentar o tome kako niko od astronauta nije
izneo svoje lične utiske... Kada čovek ode na novo mesto, u drugu državu, na drugi kontinent,
vrati se pun utisaka i jedva čeka da ih podeli...Šetanje po Mesecu!
Kakav događaj! Kakav osećaj!...Šta su videli? O čemu su razmišljali?
...Bez komentara!
I... kao zaključak, u tekstu stoji da je sve u vezi sa sa tim događajem iscenirano.

Exclamation Question Da li je poznat neki intervju astronauta na tu temu?! Exclamation Question
Назад на врх Go down
Sponsored content

ПорукаНаслов: Re: NASA "успешно" бомбардовала наш месец   Today at 12:20 pm

Назад на врх Go down

NASA "успешно" бомбардовала наш месец
Погледај предходну тему Погледај следећу тему Назад на врх 
Страна 1 of 1